Pages

Categories

Search


Usunięcie macicy u kota

Usunięcie macicy u kota

autor
Zabiegi
brak komentarzy

Antykoncepcja – stosowanie jej ma swoje plusy i minusy. W tym przypadku nie różni się niczym od tej ludzkiej.  Stosując ją u zwierząt również narażamy je na pewne choroby, które są właśnie skutkami ubocznymi antykoncepcji.

Jednym ze skutków ubocznych może być konieczne usuniecie macicy. Innymi przyczynami  mogą być trudne porody  bądź tabletki poronne.

Usunięcie macicy

Ropomacicze to nadmierne wydzielanie się wydzieliny gruczołowej w macicy kotki  Gdy ulega zakażeniu pojawia się ropa. To bardzo niebezpieczne dla  małego pupila. Jest to bardzo niebezpieczna choroba, ponieważ może upośledzić działania wątroby, nerek  jak i serca.

Kotka mająca ropomacicze trafiła do Całodobowej Lecznicy Chylonia w Gdyni. Kotka brytyjska nie była kotką hodowlaną, nie miała mieć dzieci, dlatego usunięcie macicy było najlepszym rozwiązaniem. Zabieg jest bardzo podobny do sterylizacji.

„Postępowanie pooperacyjne jest uzależnione od wyników badań krwi. Jeżeli są w normie przez kilka dni kotka dostaje antybiotyk, leki przeciwbólowe.  Po dziesięciu dniach ściągamy szwy czyli tak jak w przypadku normalnej sterylizacji” – wyjaśnia lek. wet. Piotr Nowak

 

Polecamy także