Pages

Categories

Search


Pies w centrum handlowym

Pies w centrum handlowym

autor
Ciekawostki
brak komentarzy

Od niedawna do wielu polskich centrów handlowych można wybrać się ze swoim czworonożnym przyjacielem. Czy to dobry pomysł na spędzanie wspólnie czasu?

Pies musi mieć założony kaganiec i być na smyczy, aby móc z nim wejść do galerii handlowej. Oczywiście jeśli pupil nabrudzi jego właściciel jest zobowiązany do sprzątnięcia tych nieczystości. Tak mówią regulaminy dużych sklepów takich jak np. Galeria Bałtycka w Gdańsku. Jednak jak  to się ma w rzeczywistości?  „Nigdy nie widziałam by któryś ze spacerujących tu psów miał nałożony kaganiec” – wspomina pracownica centrum handlowego Riviera w Gdyni. Do tego żaden z ochroniarzy nie zwraca właścicielom uwagi o łamaniu w ten sposób regulaminu galerii.

Gdy piesek jest mały może i nie wygląda agresywnie, ale trzeba pamiętać, że to jest wciąż zwierzę. Nigdy do końca nie da się przewidzieć, co zrobi w danej sytuacji. Nowa przestrzeń i tłum ludzi to dla pupila jest w gruncie rzeczy stresująca sytuacja.

Oczywiście lepiej jest pieska zabrać ze sobą na zakupy niż pozostawić go w samochodzie jednak gdy nie ma takiej konieczności  lepiej go w ogóle ze sobą nie zabierać. Przecież nie zabieramy psa ze sobą do pracy to i nie musimy zabierać go ze sobą na zakupy.

Polecamy także