Pages

Categories

Search


Jak pomóc psu w gorące dni?

Jak pomóc psu w gorące dni?

autor
Porady
brak komentarzy

Zbliża się lato, to wspaniały czas. Można w końcu wypocząć na świeżym powietrzu. Poopalać się na twarzy czy skorzystać z wodnych atrakcji. Pamiętajmy jednak, że lato również wiąże się z upałami, które nie sprzyjają naszym psom.

Nasze pupile nie posiadają gruczołów potowych, które pomogłyby im  obniżyć temperaturę ciała, dlatego dyszą i stroszą sierść, by sobie pomóc.
Psy, które mają największy problem w upalne dni to te, które mają krótszą tchawicę i przewody nosowe. To psy m.in. buldogi, pekińczyki. Psy długowłose próbując radzić sobie z ciepłym klimatem gubią swoją sierść. W tym czasie ważne jest aby pamiętać o ich częstym wyczesywaniu.  Gdy nasz pupil ma zdrowo uczesaną sierść, zatrzymuje ona ciepło. Jednak, gdy sierść jest poplątana ciepłe powietrze zatrzymuje się i nie daje możliwości przedostaniu się zimnego.

 Jak pomóc psu w gorące dni?

Jest kilka sposobów, aby pomóc czworonogowi przetrwać tą najcieplejszą porę roku.  Po pierwsze zmień obrożę swojego pupila jeśli jest ona łańcuszkowa. Takie obroże w gorące dni bardzo szybko się nagrzewają.

Wychodząc z psem na spacer w trakcie największych upałów nie zapomnij wziąć dla niego miski i butelki z wodą. Nasze czworonogi w lato są tak samo spragnione jak my.

Jak pomóc psu w gorące dni?

Gdy nasz pupil potrzebuje dużo ruchu, zapewnij mu go o poranku, bądź późnym popołudniem. Wtedy są najchłodniejsze pory dnia. Tobie jak i twojemu pupilowi będzie na pewno przyjemniej podczas wspólnej zabawy.

Dobrą metodą na ochładzanie psa jest postawienie małego basenu w ogrodzie. Jest to idealny sposób by pies mógł w każdej chwili się schłodzić. Trzeba również pamiętać o zacienionych miejscach na świeżym powietrzu dla swojego pupila. Musi on zawsze mieć możliwość, by schować się przed uporczywym słońcem i napić się wody.

Jeśli podróżujemy z psem samochodem, nie zostawiajmy go w nim, gdy idziemy na zakupy. Psy, tak samo jak i dzieci nie powinny zostawać same w nagrzewającym się pojeździe.

Pies to nie zabawka, tylko żywe stworzenie. Pomórzmy mu przetrwać gorące dni.

Polecamy takżeDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *