Pages

Categories

Search


Ciekawy spacer z psem

Ciekawy spacer z psem

autor
Porady
brak komentarzy

Spacer to jedna z najważniejszych czynności dnia codziennego dla czworonoga. Oprócz potrzeb fizjologicznych, które musi na nim wykonać pies to przede wszystkim atrakcyjne spędzenie czasu. Co zrobić by to  był ciekawy spacer i nie popadał w rutynę?

 

Mając psa, trzeba liczyć się z tym, iż trzy razy dziennie trzeba z nim wyjść na świeże powietrze. Poranny spacer najczęściej jest to tylko szybka toaleta dla naszego pupila, gdyż spieszymy się do pracy. Jednakże te drugie czy trzecie wyjście powinno trwać już trochę dłużej – około godziny.

Pomysły na ciekawy spacer

 

Dobry spacer to ciekawy spacer. Chodząc z psem zawsze w te same miejsca popadamy w rutynę. Dla nas, jak i dla psa wszystko już jest znane. Nie idziemy wtedy na spacer z taką ciekawością jak odkrywaliśmy te miejsce za pierwszym razem. Nie musi to być nic nadzwyczajnego, wystarczy wybrać się ze swoim pupilem do parku w innej części swojego miasta.

ciekawy spacer z psem

Na spacerze warto poświęcić psu swoją uwagę. Na ten czas najlepiej schować do kieszeni telefon i zaangażować się w spacer. Można tę chwilę wykorzystać na naukę nowych komend, rzucanie patyka czy po prostu wspólny bieg po parku. Pies powinien w swoim właścicielu widzieć również dobrego towarzysza, a nie osobę, która jedynie podaje mu posiłek. Ciekawy spacer pozwala wzmocnić więź pomiędzy pupilem, a jego opiekunem.

Latem warto zabrać swojego czworonożnego przyjaciela nad wodę. Pływanie to bardzo zdrowa aktywność dla pasów, która również daje im wiele radości. W tym czasie pies odkrywa nowe środowisko i poznaje inne zapachy.

Polecamy także