Pages

Categories

Search


Adopcja królika – Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Adopcja królika – Stowarzyszenie Pomocy Królikom

autor
Ciekawostki
brak komentarzy

Chcąc posiadać królika rzadko kto wie, że nie musi go kupować ze sklepu zoologicznego, a może go zaadoptować. Tak jak istnieją schroniska dla psów czy kotów z możliwością ich adopcji tak i istnieje Stowarzyszenie Pomocy Królikom, gdzie również można zaadoptować małego uszatego przyjaciela.

 

Celem stowarzyszenia jest adopcja królików. Wbrew pozorom bardzo często króliki tak jak i psy zostają bezdomne, jednak o ich losie bardzo rzadko się wspomina. Każdy członek stowarzyszenia jest wolontariuszem, który dba o czystość małych podopiecznych i stara się znaleźć im dom.

Adopcja królika

Centra adopcyjne Stowarzyszenia Pomocy Królikom znajdują się w trzech miastach –  Sopocie, Krakowie i Lublinie. Można osobiście udać się do placówki i porozmawiać o adopcji, bądź wejść na stronę KLIK i tam online obejrzyj i przeczytać opis danego królika. Następne wystarczy wypełnić formularz i czekać na odpowiedź z Centrum adopcyjnego.

 

Jednak przed adopcją małego zwierzątka przede wszystkim nie wolno zapominać, że nie jest ono zabawką. „Niestety  panuje błędne przekonanie o królikach, że są to takie anonimowe zwierzątka zamykane w klatce, żyjące trzy, cztery lata, jedzące karmę ze sklepu zoologicznego i po prostu będące puchatą zabawką najczęściej dla dzieci. Królik jest zwierzęciem bardzo interaktywnym, bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Może nauczyć się wielu rzeczy, może człowieka też nauczyć wielu rzeczy i jest to taki skondensowany pies i kot razem wzięty, z którym po prostu nie wychodzi się na spacer żeby się załatwił” – wyjaśnia Alicja Lautenbach, wolontariuszka Sopockiego Uszakowa.

Wirtualna adopcja

Wirtualna adopcja to idealny sposób na wsparcie królików wtedy, kiedy  sami nie mamy możliwości ich adoptowania. To comiesięczna darowizna na konkretnego wybranego przez nas królika. Minimalna kwota, którą możemy podarować to 25zł. To mniej niż złotówka dziennie, czyli niewiele, a tak wiele ale takiego małego uszaka.
Więcej informacji na temat wirtualnej adopcji znajdziesz TUTAJ
Jeśli nadal zastanawiasz się nad adopcją królika obejrzyj wywiad z sopockimi wolontariuszami Uszakowa.

Polecamy także