Pages

Categories

Search


Zerwanie przedniego więzadła krzyżowego u psa rasy beagle

Zerwanie przedniego więzadła krzyżowego u psa rasy beagle

autor
Zabiegi
brak komentarzy

Gwałtowność to czasem bardzo zła cecha u psów. Przez gwałtowny bieg czy wchodzenie po schodach małe jak i duże czworonogi mogą nieświadomie wyrządzić sobie krzywdę. Jedno złe stąpnięcie i czas na wizytę u weterynarza

 

Pacjentem Całodobowej lecznicy „Chylonia” w Gdyni był pies rasy beagle. Przez gwałtowny bieg po schodach zostało zerwane u psa przednie więzadło krzyżowe. Do zerwania więzadła dochodzi pod wpływem wypadku czy właśnie nadmiernemu wysiłkowi fizycznemu.
Staw kolanowy psa różni się nieco w budowie od stawu kolanowego człowieka.
Są one różne ponieważ ludzie inaczej się poruszają niż psy. W porównaniu z człowiekiem pies w gruncie rzeczy chodzi na palcach, nie tak jak człowiek na całej stopie.
Kolano to miejsce, w którym dochodzi do kontaktowania się 4 kości: kości udowej, która ciągnie się od stawu biodrowego do kolana, kości piszczelowej, od kolana do kostki, rzepki oraz kości strzałkowej, która kontaktuje się ze stawem przez więzadło poboczne boczne i torebkę stawową w najbliższym sąsiedztwie krawędzi bocznej łąkotki bocznej

Po wykonaniu operacji czas na rehabilitację. W tym przypadku zalecana jest magnetoterapia. Wykorzystuje ona leczniczy wpływ magnesów i urządzeń wytwarzających pulsujące pole magnetyczne wolnozmienne o częstotliwości 0–50 Hz i indukcji magnetycznej 0,5–10 mT. Pole magnetyczne, przenikając przez ciało psa, działa na komórki, a w szczególności na znajdujące się w nich jony.

 

Polecamy także