Pages

Categories

Search


Dysplazja stawu łokciowego u psa

Dysplazja stawu łokciowego u psa

autor
Zabiegi
brak komentarzy

Duży pies potrzebuje dużo ruchu. Szczeniak wszędzie biega, poznaje nowy dla siebie świat. Jednak, kiedy zaczyna kuleć ten świat staje się dla niego ograniczony. Kulawizna to pierwszy i najczęstszy objaw dysplazji stawu łokciowego u psa.

 

Dysplazja stawu łokciowego jest przede wszystkim schorzeniem dziedzicznym. Dopada ona szczególnie szczeniaki dużych jak i ogromnych ras. W tym: Owczarek Niemiecki, Dog Niemiecki, Amstaff, Golden Retriver, Lablador Retriver. Pojawia się między czwartym, a dziewiątym miesiącem życia czworonoga.

„Operacja polega na otwarciu stawu łokciowego strony bocznej, usunięciu tego wyrostka i założenie szwów. Taki łokieć na kilka dni delikatnie unieruchamiamy. Oczywiście musi być zachowana pewna ruchliwość w tym łokciu.” – wyjaśnia lek. wet Jarosław Bandura Całodobowej Lecznicy Chyloni w Gdyni, do której trafił młody owczarek niemiecki właśnie z taką przypadłością

Po operacji podawane są leki przeciwbólowe jak i przeciwzapalne. Po zdjęciu szwów wskazana jest kontrola radiologiczna, by sprawdzić czy nie nastąpi dalsze leczenie owego stawu łokciowego.

Polecamy także