Pages

Categories

Search


Pies w centrum handlowym

Pies w centrum handlowym

autor
Ciekawostki
komentarze 2

Od niedawna do wielu polskich centrów handlowych można wybrać się ze swoim czworonożnym przyjacielem. Czy to dobry pomysł na spędzanie wspólnie czasu?

Pies musi mieć założony kaganiec i być na smyczy, aby móc z nim wejść do galerii handlowej. Oczywiście jeśli pupil nabrudzi jego właściciel jest zobowiązany do sprzątnięcia tych nieczystości. Tak mówią regulaminy dużych sklepów takich jak np. Galeria Bałtycka w Gdańsku. Jednak jak  to się ma w rzeczywistości?  „Nigdy nie widziałam by któryś ze spacerujących tu psów miał nałożony kaganiec” – wspomina pracownica centrum handlowego Riviera w Gdyni. Do tego żaden z ochroniarzy nie zwraca właścicielom uwagi o łamaniu w ten sposób regulaminu galerii.

Gdy piesek jest mały może i nie wygląda agresywnie, ale trzeba pamiętać, że to jest wciąż zwierzę. Nigdy do końca nie da się przewidzieć, co zrobi w danej sytuacji. Nowa przestrzeń i tłum ludzi to dla pupila jest w gruncie rzeczy stresująca sytuacja.

Oczywiście lepiej jest pieska zabrać ze sobą na zakupy niż pozostawić go w samochodzie jednak gdy nie ma takiej konieczności  lepiej go w ogóle ze sobą nie zabierać. Przecież nie zabieramy psa ze sobą do pracy to i nie musimy zabierać go ze sobą na zakupy.

Polecamy także


2 komentarze

  1. Właściciel czworonoga

    5 sierpnia 2017, 12:48:24

    Co to znaczy mały pies, mój pies też jest mały ale dla karła będzie to już kucyk. Kaganiec rzecz zbedna jeśli się zna swojego psa. Dzieci prowadzajmy na smyczy, zalóżmy kaganiec by czegoś nie zjadły…… Mój jest kundlem podobnym do amstaffa bawi się z dziecmi i nie tylko. Jest to wręcz wkurzające mocno, jeśli pani jakaś ma psa wielkosci szczura i może wszędzie wchodzić. Pies to pies, prędzej york, chiuaua czy inny piec prędzej ugryzie człowieka niż „rasy”groźne które fikcyjne stworzył człowiek. Zatem jeśli wział bym psa na ręce jakkolwiek wyglądającego powinienem byc traktowany jak plastikowa blondyna…….

  2. JarekK

    26 sierpnia 2017, 21:40:43

    Nie rozumiem czym ma się różnic galeria handlowa od zatłoczonej ulicy w centrum miasta, a przepisy nie zobowiązują do noszenia kagańca o ile rasa nie jest wpisana na listę agresywnych. To już jest paranoja!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *