Pages

Categories

Search


Kot rosyjski niebieski – Hodowla Sky Blue Russia *PL

Kot rosyjski niebieski – Hodowla Sky Blue Russia *PL

autor
Ciekawostki
brak komentarzy

Na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych, która odbyła się w Gdańsku 28-29 stycznia można było podziwiać kocięta niebieskie rosyjskie z hodowli Sky Blue Russia*PL

Hodowla Sky Blue Russia powstała w 2003 r. Jest to niewielka hodowla prowadzona w domu, dzięki  czemu kocięta są oswojone z ludźmi gdyż od pierwszych chwil spędzają z nimi mnóstwo czasu. Oprócz kociąt rosyjskich niebieskich w hodowli znajdują się również koty rasy bengalskiej.

Aby przyjechać z kociętami na wystawę hodowcy przygotowują je na nie cały czas.  Przede wszystkim dostają dobrze wyspecjalizowaną karmę, by ich sierść była w świetnej kondycji, jak i one same. „Trzeba również  kota przygotowywać do tego, że będzie w specjalny sposób noszony na wystawie. Czyli jak to hodowcy mówią – rozciągać kota” – wspomina właścicielka hodowli Izabela Kowalewska.
Dzięki temu, że hodowla jest mała właściciele mogą starannie dobierać przyszłych opiekunów dla ich małych czworonożnych przyjaciół. Oprócz tego mogą kotom zapewnić wszelka opiekę i pełna uwagę, którą potrzebują w swoich pierwszych tygodniach życia.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z właścicielką hodowli jak i do kontaktu w sprawie zakup kociąt.

 

Polecamy także