Pages

Categories

Search


Kot bengalski – Hodowla Azyl Freda*PL

Kot bengalski – Hodowla Azyl Freda*PL

autor
Ciekawostki
brak komentarzy

Widząc kota bengalskiego przede wszystkim spoglądamy na jego nietypowe umaszczenie. Jego sierść przypomina umaszczenie dziko żyjących kotów w dżungli. Pragnąc mieć leoparda w domu nie trzeba kraść jej z Afryki, wystarczy zakupić nieco łagodniejszego jej pobratymca.

Kot bengalski jest bardzo inteligentny i przebiegły. Te cechy mogą wywodzić się od jego dzikich przodków, po których odziedziczył umaszczenie.  Oprócz ich nietypowego koloru sierści wyróżnia je jeszcze chęć pluskania się w wodzie. W przeciwieństwie do swoich innych czworonożnych braci i sióstr chętnie biorą udział we wspólnej kąpieli ze swoimi właścicielami.

Jednak tak jak i większość kotów tak jak i koty bengalskie są często bardzo uparte. Wiedzą czego chcą i jeśli im się na to pozwoli będą zawsze stawiać na swoim. Są to jednak koty przede wszystkim bardzo towarzyskie. Lubią kontakt z ludźmi i innymi zwierzętami.

 

Hodowla Azyl Freda*PL jest nowo powstałą hodowlą kotów bengalskich. Tu kotki od małego mają kontakt z domownikami. Swoją piękną naturę prezentują na różnych wystawach kotów rasowych. Ostatnio można było je zobaczyć na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych, która odbyła się 28-29 stycznia w Gdańsku. Podczas wystawy można było podziwiać wiele kotów rasowych z całego świata. Jedną z hodowli, która również prezentowała swoje pupile była Sky Blue Russia *PL, o której można poczytać TUTAJ

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z właścicielem i bezpośredniego kontaktu z hodowlą [KLIK] 

 

Polecamy także