Pages

Categories

Search


Usunięcie kamieni z pęcherza moczowego u psa

Usunięcie kamieni z pęcherza moczowego u psa

autor
Zabiegi
brak komentarzy

Wychodząc z pupilem na spacer zauważasz, że załatwia się od znacznie częściej niż zazwyczaj. Zauważasz także, że za każdym razem sprawia mu to ból. Zastanawiasz się czy to coś poważnego? Nie czekaj długo z wizytą u weterynarza, ponieważ może to być  kamica moczowa.

Kamica moczowa to zaburzenie pracy dróg moczowych u czworonoga.  Małe kryształki odkładając się, przez co później łączą się w całość z czego powstają kamienie.

Na  usunięcie kamieni z pęcherza moczowego pojawił się pies w Całodobowej lecznicy Chylonia w Gdyni „U psa pojawił się krwiomocz, parcie na mocz i przewlekły stan zapalny dróg moczowych” – opowiada lek. Wet. Piotr Nowak
„Po utworzeniu jamy brzusznej, pęcherza wydobyliśmy kamienie. Wstępnie możemy powiedzieć, że są to kamienie fosforanowo-magnezowe.” Dodaje weterynarz.

Kamienie moczowe u jednych psów pojawiają się częściej u innych rządniej. U niektórych to ma związek z budową anatomiczną jak np. u dalmatyńczyków.
Po operacji ważne jest, aby psu podawać leki, które nie pozwolą na nowo rozwijające się kryształki. Oprócz tego będzie trzeba również przestrzegać specjalnej diety.

 

Polecamy także