Pages

Categories

Search


Pies z problemami żołądkowymi

Pies z problemami żołądkowymi

autor
Zabiegi
brak komentarzy

Pies nie tylko jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale też jest w różnych przypadkach bardzo do niego podobny. U pupili mogą występować podobne choroby co i u człowieka. Chociażby problemy żołądkowe to częsty problem u człowieka, okazuje się że i u psiaków również się zdarza.

 

Do Całodobowej lecznicy „Chylonia” trafił młody pies z problemami żołądkowymi. Miał duże wzdęcie w okolicy żołądka. „Początkowo podejrzenie padło na wodobrzusze. Był diagnozowany za pomocą badania ultrasonograficznego. Okazało się, że nie ma płynu w jamie brzusznej tylko jest duża ilość płynu w żołądku” – wyjaśnia lek. wet. chirurg Jarosław Andrzej Bandura Pies, który  jest pacjentem lecznicy już od kilku miesięcy ma problemy żołądkowe. Po każdym posiłku dochodzi u niego do poważnego wzdęcia.
Pies przez kilka dni dostawał leki, jednak po ich spożywaniu nie doszło do żadnej poprawy.  Lekarze weterynarze postanowili przeprowadzić zabieg by móc lepiej zorientować się co dolega młodemu czworonogowi.

„Okazało się, ze pies ma zwężone ujście z żołądka do dwunastnicy. Jest to wada wrodzona przede wszystkim, która doprowadza do tego, że nie ma przejścia  treści pokarmowych z żołądka do dwunastnicy” – wyjaśnia Jarosław Bandura.

Jeśli operacja pójdzie pomyślnie pies już po dwóch dniach powinien zacząć przyjmować pokarm. Po takim zabiegu pies musi przyjmować specjalną dietę. Powinna ona zawierać odpowiednie suplementy takie jak błonnik czy pektyny.

 

Polecamy także