Pages

Categories

Search


Guz nowotworowy na listwie mlecznej u suki

Guz nowotworowy na listwie mlecznej u suki

autor
Zabiegi
brak komentarzy

Nowotwór to jedna z najpoważniejszych chorób. Nie spotyka ona jedynie ludzi, ale również i ich czworonożnych przyjaciół. Statystycznie jedna na cztery suki w czasie swojego życia raz choruje na raka. Jednym z nich jest guz nowotworowy na listwie mlecznej.

Guz nowotworowy na listwie mlecznej

Pacjentką Całodobowej lecznicy „Chylonia” w Gdyni jest jedenastoletnia suczka. Stwierdzono u niej guz nowotworowy na listwie mlecznej. Jest to guz hormonozalezny. To guz, który powstaje w skutek zmian hormonalnych w organizmie.
„U suczki pojawił się guzek na listwie mlecznej, który zaczął intensywnie rosnąć” tłumaczy lek. Wet. Jarosław Bandura.

Najczęstszymi metodami leczenia nowotworów u zwierząt jest operacja. Istnieje również metoda farmakologiczna, jednak w tym przypadku jest ona niestosowana. Nie przynosi żadnych rezultatów.

Czas wykonania operacji to około czterdzieści minut w pełniej narkozie. Po takim zabiegu przez cztery dni suczka musi pojawiać się na kontrolach w lecznicy, by upewnić się, że wszystko jest w porządku.
Po wycięciu guza zostaje on przekazany do laboratorium w celu wykonania histopatologii.  Badanie histopatologiczne to badanie materiału, którego wyniki mają określić rodzaj nowotworu czy gruczolaka. Dzięki temu weterynarz będzie wiedział jak dalej ma postępować.

 

Polecamy także