Pages

Categories

Search


Groźna zima dla zwierząt

Groźna zima dla zwierząt

autor
Porady
brak komentarzy

Zima to trudna pora roku dla wszystkich. Utrudnienia na drogach, wypadki przez śliską nawierzchnię. Mroźne powietrze doskwiera wszystkim, a w szczególności bezdomnym zwierzętom.

Temat pomocy zwierzętom podczas zimy jest poruszany co roku. Niestety trzeba ciągle o tym mówić, ponieważ wciąż wiele ludzi o nim zapomina.
Nieraz znajdą się tacy mieszkańcu, którzy są oburzeni, kiedy widzą  starszą Panią dokarmiającą bezpańskie koty. Nie chcą, aby one wciąż się rozmnażały bo przez to jest ich coraz więcej w piwnicach.
Jednak zimą takie starsze panie to skarb dla biednych kociaków. Dzięki nim często mogą przetrwać zimę.

W niektórych miastach są stawiane specjalne domki dla kotów, które pozwalają im się schronić w najmroźniejsze noce. Pieniądze na nie pochodzą od Urzędu Miasta

Oprócz bezpańskich kotów problemy z zimnej mają również psy trzymane na łańcuchu. Ich właściciele powinni zwrócić uwagę na to, aby  specjalnie przygotować budy na ten trudny okres. Buda nie może zostać wyłożona szmatami
, by było w niej ciepło. To często popełniany błąd. Materiał szybko przesiąknie i może on  wyrządzić większą krzywdę, niż użytek. Legowisko powinno być wyłożone słomą bo to na niej zwierzęciu będzie cieplej niż na materiale. Pies powinien mieć również stały dostęp do wody i karmy w odpowiedniej  temperaturze.

groźna zima dla  zwierząt
Nie wolno również zapominać  o swoich małych domowych czworonogach. Małe pieski  przed wyjściem na spacer powinny zostać ubrane w ocieplające je ubranko. Oprócz  ciepłego nakrycia warto również zakupić specjalny preparat na opuszki łap, by nie pękały od soli leżącej na chodnikach.

Zima to nie tylko czas chorób dla ludzi. Nasze pupile w tym okresie też są bardziej narażone na wszelkiego rodzalu wirusy. Oprócz  obowiązkowych szczepień warto skonsultować się z weterynarzem w sprawie szczepionek przeciwko kociej czy psiej grypie jak i innymi chorobami wirusowymi krążącymi w tym trudnym czasie dla wszystkich.

Skoro dbasz o siebie nie zapomnij zadbać o swojego pupila!

Polecamy także